Peşin Fiyatına 3 Taksit Havale İle %4 İndirim Peşin Fiyatına 3 Taksit Havale İle %4 İndirim Peşin Fiyatına 3 Taksit Havale İle %4 İndirim Peşin Fiyatına 3 Taksit Havale İle %4 İndirim

Pembe Elbiseye Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Tarih: 25.07.2023 16:42

Pembe belli başına sadeliği ve saygınlığı ifade eder. Pembe bir elbise giydiğiniz zaman tamamen duygusallığınızı ön plana çıkarırsınız. Bundan dolayı da hem şık hem de ciddiyetiniz ön plana çıkmasını istiyorsanız doğru makyaj ve doğru saç şekliniz kıyafetinizi daha ılıman bir yaklaşım yaratacağını göstermiş olursunuz.

Pembe Renkli Elbiseler sade ve üzerinde ne kadar işlemelerde olsa da yine de sadeliği ön plana çıkaracaktır. Bunu daha canlandırmak için renkli makyaj ile ışıldamalar yaratın. Sonbahar ve ilkbahar renklerini kullanarak doğru bir tercih yapmış olursunuz. Ayrıca daha kusursuz olmasını istiyorsanız simlerle daha ihtişamlı görülmenizi sağlar.
 

Pembe Elbiseye Uygun Makyaj Yapımı

Pembe elbiseniz varsa mutlaka ilkbahar ve sonbahar renkleriniz tam size göre olacaktır. Duysallık ve ciddiyetliğin ön planda olmasını istiyorsanız sade ama detaylı vuruşlar yapmanız gerekir. Gözlerinize pembe ve tonlarını gölgelik yapmanı gözlerinizi daha sade ve ışıltı verecektir. Onun üstüne pembenin daha koyu tonlarını sürerek bahar havası yaratabilirsiniz.

Keskin eyeliner çekmeniz tam isabet olacaktır. Pembe elbiselerde göz vurgusu çok önemlidir. Bu tarz elbiselerde gözler daha ön planda olması gerekir. Bundan dolayı dudak rujunuz çok açık pembe ya da dudağınıza yakın bir renk yapmanız daha sade ve ışıltılı duracaktır. Daha da olayı abartmak isterseniz beyaz simlerle hem gözünüzün altına hem de gözünüzün üstüne ufak dokunuşlar yapabilirsiniz.
 

Pembe Elbisenin Üzerine Saçlara Göre Makyaj Tüyoları

Pembe Elbise ile daha şık görülmek istiyorsanız doğru makyaj çok önemlidir.  Bir de saçınızla berber uyumlu olması herkesin gözü sizde olmasına sebep olacaktır. Pembe renk demek ilkbahar ev sonbahar renkleri kullanmanız ve harmanlamanız gerekir demektir. Siyah saçlara sahip iseniz ve üzerinize pembe renkli ihtişamlı elbise giymiş iseniz mutlaka koyu ten renginde gölgelik ve daha açık renkleri içeren pembenin tonlarının kullanabilirsiniz.

Sarı saça sahipseniz bu durum elbiseniz daha ön plana çıkarmanıza sebeptir. Çünkü sarı saç elbiseden daha çok dikkat çekeceği için saçınızı daha dağınık ve sade bir pembe tonlarını kullanmanız gözler üzerinizde olması yetecektir daha açık bir saç renginiz varsa koyu renkleri kullanmaktan çekinmeyin.
 

Pembe Elbisenin Altına Makyaj Tüyoları

Pembe elbise sadeliği simgelediği için daha şık görünmesini istiyorsak gözleri ve saçları ön plana çıkarmamız gerekir. Gözler pembe elbisenin en önemli parçasıdır diyebiliriz.  Sonbahar ve ilkbahar renkleri gözleriniz daha ön planda tutup elbisenizi daha zarif göstermenize sebep olur.

Çiçek ve doğa renklerinden daha açık far kullanmanız gözünüze ayrı bir ışıltı tutacaktır. Elbiseyi daha üst planda tutmak istiyorsak mutlak dudakları daha geri planda tutmanız gerekir. Mat ve daha pembeye yakın bir tonlar kullanmanız gerekir. Ayrıca sürmeyi daha yeşimsi ve gri tonları kullanmanız daha keskin ifadeler kullanmanıza neden olur. 
 

 

Pembe Elbise ile Hangi Renk Ruj Tercih Edilmelidir?

Pembe elbise sade olmasından dolayı daha soluk renkteki rujları seçmeniz gerekir. Pembe şeker, açık pembe, ten rengi, açık kahve gibi renkler en uygun ruj renkleri diyebiliriz. Daha sade ve keskin vuruşları olan rujları seçmeniz sizi daha neşeli görülmenizi sağlar.

Dudaklarda daha doğal görünmeniz gerekir. Böylelikle elbiseniz daha gösterişli durmasına sebep olur. Ayrıca dudağınız belirtmek için yine açık tonlarda bir ruj sürebilirsiniz. Göz farınızı sürüp ona göre ruj seçmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Böylelikle daha duygu içerikli ama kendinizden emin bir şekilde duruş sergileyeceksiniz. Bu ufak detayları dikkate alınması günün en şık bayanı olmanıza sebep olacaktır. Böylelikle gözler gün boyu sizin üzerinizde olacaktır.

İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...