Peşin Fiyatına 3 Taksit Havale İle %4 İndirim Peşin Fiyatına 3 Taksit Havale İle %4 İndirim Peşin Fiyatına 3 Taksit Havale İle %4 İndirim Peşin Fiyatına 3 Taksit Havale İle %4 İndirim

Gri Elbiseye Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Tarih: 25.07.2023 16:44
Şık gri bir elbise giydiğini zaman buna uygun bir makyaj bulmak gerekmektedir. Renk uyumu olmayan elbiseler zarafetini kaybedebilir. Gri şık elbise giyildiği zaman göz makyajı ve dudak makyajı oldukça önemlidir. Pembe tonları, lila tonları, eflatun tonları tercih edilebilir. Göz makyajının rengi önemli olduğu kadar yapılış şekli de önemlidir.

Ayrıca elbisenin parlak olup olmadığına da dikkat etmek gerekmektedir. Çünkü parlak elbiseye mat renkler veya mat elbiseye parlak renkler kullanılabilir. Ancak bazen bunlar uyumlu olmayabilir. Bu yüzden uyuma dikkat etmek gerekmektedir. Ayrıca ışıltılı ve buğulu gri göz makyajıyla da güne zarafet katılabilir. Makyajının güzel bir şekilde yansıtılabilmesi için saçlarım şekli de önemlidir Bu yüzden makyaj ve elbiseye uygun bir saç modelinin yapılması gerekmektedir.
 

Gri Elbise İçin Işıltılı Gri Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Gri Elbise seçildikten sonra gri göz makyajı yapılmak istenilirse bunun için birkaç adım izlenilir. İstenirse kuaförde veya istenirse kişinin kendisinin yapabileceği birkaç adım takip edilebilir. Makyaja başlanmadan önce yüz güzelce temizlenmelidir. Ayrıca göz makyajı yapmadan önce far bazı kullanmak iyi olur. Böylelikle gün boyu göz makyajının akmaması sağlanabilir.

Işıltılı far sürmek için göze C şeklinde bir yöntem kullanılır. Sonra Göz kapağına bu işlem fırça yardımı ile güzelce dağıtılır. Takma kirpik de kullanılabilir. Ayrıca gözleri güzel bir şekilde siyah bir kalem çekilebilir. Ruj ise koyu olmamalıdır. Çünkü göz makyajı ön planda tutulmalıdır. Ayrıca yüze sürülen fondötenin de doğal olmasına dikkat edilmelidir.
 

Gri Elbise İçin Dumanlı Gri Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Güzel bir göz makyajı yapmak için öncelikle yüzünün güzel bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Makyajı yapmadan önce far bazı sürmek gerekir. Krem rengi bir göz farı göz kapaklarına uygulanır. Ama öncesinde takma kirpik takılması gerekmektedir. Daha sonra gri renkli bir far ile göz kapağına bir fırça yardımıyla dağıtım yapılır. İstenildiği takdirde kuyruklu siyah bir eyeliner çizilebilir. Yine gri göz makyajı yaptığımız için açık tonlarda ruj tercih edilebilir.  Ayrıca yine yüze sürülen fondötenin de doğal olmasına dikkat edilmelidir.
 

Gri Elbise İçin Eflatun Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Öncelikle far bazı sürmek gerekir. Tercihi doğrultusunda takma kirpikle takılabilir. Eflatun tonlarında göz farı kullanıldığında gri gölgelendirme kullanılabilir. Ayrıca gözün yukarısına doğru eyeliner çekilebilir. Eyeliner rengi siyah olabilir. Dudak rengi olarak da çok açık ve doğal bir pembe tercih edilebilir. Ayrıca kullanılan dudak ruju parlak olabilir. Yine yüze sürülen fondötenin doğal olmasına dikkat edilmelidir.
 

Gri Elbise İçin Pembe Tonlarında Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj yapmaya başlamadan önce göze far bazı uygulanır. Elbette ki öncelikle yüzün güzelce temizlenmesi gerekmektedir. Yine göz farı kullanılmasının amacı gün boyunca makyajın akmamasını sağlamaktır. Pembe renginde kullanılan göz farının C şeklinde Göz kapağına sürülmesi gerekir.

Ayrıca önceden takma kirpikte takılabilir. İstenilen renkte eyeliner çekilebilir ancak siyah eyeliner çekmek daha güzel bir görüntü verebilir. Ruj olarak da nude tonlarında renk tercihi yapılabilir. Yüzün temiz olmasına ve kullanılan fondötenin de doğal olmasına dikkat etmelidir.
 


 

Gri Elbise İçin Lila Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Yüz güzelce temizlendikten sonra göze takma kirpik takılabilir. Daha sonra göze far bazı kullanılır. İstenilen lila tonları fırça yardımıyla göze güzelce dağıtılır. Daha sonra siyah bir eyeliner çekilir. Çekilen eyeliner isteğe göre şekillendirilebilir. Ruj olarak da nude tonları tercih edilebilir Yüzün temiz olması ve fondötenin de doğal olmasına dikkat edilmelidir.

İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...