Peşin Fiyatına 3 Taksit Havale İle %4 İndirim Peşin Fiyatına 3 Taksit Havale İle %4 İndirim Peşin Fiyatına 3 Taksit Havale İle %4 İndirim Peşin Fiyatına 3 Taksit Havale İle %4 İndirim

Kırmızı Elbiseye Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Tarih: 25.07.2023 16:35
Kırmızı elbiseler duyguları bütünleştirir. Makyaj yaparken de mutlaka bu uyuma dikkat etmeniz gerekir.  Kırmızı asaletin ve tutkunun başkahramanı diyebiliriz.  Siyah elbisede daha pastel renkler hakimdir.

 Makyaj seçiminizi ona göre yapmanız yerinde bir karar olacaktır kırmızı renk daha ön plandadır. Bunda dolayı renkleri daha patlak kullanmanız gerekir.

Elbiseniz uzun ise daha ağır, elbiseniz mini ise daha açık renklerde kullanmanız daha şık durmanıza sebep olacaktır. Kırmızı elbisenin üzerine makyaj yapmanız daha kolaydır.  Diğer renklere nazaran daha basit şekilde şıklık yaratmanız imkânınız vardır. Vuruşlu makyaj yaptığınız anda daha alımlı ve daha şık görünmenize sebep olur.
 

Kırmızı Elbisenizin Üzerine Abartılı Renkli Far Kullanmayın

Kırmızı Elbise denince akla daha gösterişli makyaj gelir. Hâlbuki bu gerekmez. Kırmızı renk zaten gösterişi seven renktir. Bundan dolayı gösterişli makyaj yapmanız elbiseyi boğacak ve sizi olduğunuzdan daha basık göstermenize neden olacaktır.

Bundan dolayı daha canlı ve renkli renklerden kaçınmanız en doğru tercih olacaktır. Kırmızı elbise daha asil ve duyguyu ön plana çıkardığı için dudaklarınızdaki renk seçimi daha baskın olmak zorunda. Siyah elbisede olduğu gibi zıt renkler seçilmeli daha çok toprak rengi ve ağaç rengi daha uygun olacaktır. Göz hatlarınız daha belirgin yapmanız doğru karardır. Böylelikle daha şık ve gösterişli olacaksınız.
 


Kırmızı Elbisenizin Üzerine Ruj seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kırmızı elbisenin en önemli parçası da dudaklardır. Far seçinizde ne kullanmış iseniz ya bir koyusunu ya da bir açığını seçmeniz gerekir. Örneğin göz farlarında kahve ve daha mat koyu renkleri kullanılmış ise ruj seçiniz bordo, kahve ve gül renginde olan renkleri seçmeniz gerekir. Böylece bütün gözler üstünüzde olacaktır.

Günümüzde kırmızı elbisenin üzerine daha çok nude ve toprak renklerini daha çok tercih ediliyor. Özellikle gece için giyilecek ise kırmızı elbise o zaman mat görünümlü ruj daha çekici görünmenize sebep olacaktır.

Mat ruj kullanmak istemiyorsanız elbisenizle aynı uyumlu renkleri kullanmanız dudak hatlarınızı daha gösterişli olmasına sebep olacaktı. Kırmızı elbisenin ışıltısını geçmeyecek tarzlarda makyaj yapmanız gerekir
 

Kırmızı Elbisenin Üzerine Göz Makyajı

Kırmızı elbiseyi giymişseniz mutlaka gözler ön planda olması lazım. Kahve ve koyun tonlarda daha belirgin yapmanız gerekir. Üstene ten rengi ve kahvenin açık tonuyla harmanlayıp hızlı bir dokunuş yapmanız gözlerinizi daha çekici kılacaktır.  Göz kalemi kesinlikle siyahtan yana olması gerekir. Gözlerdeki koyuluğu devam niteliğinde olması gerekir. Böylece göz bebeğiniz daha net görülmesini sağlar. Maskara kullanımı da son derece önemlidir.

Kirpiklerinizi daha doğal ve hacimli görülmesi gerekir. İki uçlu çift yönlü maskara tam da size göre bir seçim olacaktır. Sihirli dokunuşlarla gecenin yıldızı siz olabilirsiniz. Ayrıca göz kapaklarınızla siyahla hafif geçmeniz gözünüzü daha canlı tutmanızı sağlar.
 

Kırmızı Elbisenin Üzerine Cilt Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Cilt renginiz ve allıkların uyumu da son derece önemlidir.  Açık tene sahipseniz 2 üst rengi kullanmanız gerekir. Daha esmer renge sahipseniz ise aynı şekilde daha açık fondöten kullanmanız gerekir. Fondöteni yedirirken sünger ile yumuşak dokunuşlar yaparak yedirmeniz son derece önemlidir.

Allık olarak turuncu ve pembeyle uyumlu olması elmacık kemiklerinizi olduğundan daha dolgulu gösterecektir. Allıkları uygulayacağınız zaman mutlaka daha dolgulu elmacık kemiklerine doğru keskin çizgiler yapmanız gerekir.

Ten rengi ve kahve tonlarını karıştırıp burnun alt kısımlarına fırçayı vurduğunuz zaman olduğundan daha ince görülmesini sağlar. Böylece gecenin en şık bayanı olmuş olursunuz. Gün boyu gözler sizin üzerinde olur.
 

İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...