Peşin Fiyatına 3 Taksit Havale İle %4 İndirim Peşin Fiyatına 3 Taksit Havale İle %4 İndirim Peşin Fiyatına 3 Taksit Havale İle %4 İndirim Peşin Fiyatına 3 Taksit Havale İle %4 İndirim

Bordo Elbiseye Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Tarih: 25.07.2023 16:34
Bordo elbise asaletin rengini yansıtır. Bordo vücut hatlarınızı kusursuz gösterir. Kadınların vazgeçilmez elbise seçeneğidir. Bordo elbiseler bayanların üzerinde şık durur. Adeta zengin havası hissi verir. Birkaç ufak dokunuşlarla elbisenizin şıklığına şıklık katabilirsiniz.

Gece eğlencelerinde, gala günlerinde ya da düğünlerinizde vazgeçilmez elbise modellerin arasında yerini aldı.  En ufak detayları dahi gizleme özelliği olduğu için bayanların kusursuz görünmesine sebep oluyor. Ufak küçük hileler sayesinde elbisenizi daha şık kombin yapabilirsiniz.

Ayrıca saç şekliniz ve renginiz tam asaletin rengiyle birleştiği zaman konuklar ya da misafirler sizden gözlerini alamayacaktır. Doğru makyaj yapmanız gününüzü güzelleştirecektir.
 

Bordo Elbiseye Uygun Makyaj Yapımı

Bordo elbiseniz ile şık görünümüne sahip olmak istiyorsanız mutlaka renk cümbüşünü denemeniz, şıklığınıza şıklık katacaktır. Önce uygulama yapmak için yüzünüzü güzelce yıkamanız gerekir. Ten rengine göre fondöten sürmeniz yüzünüzdeki leke ve izleri yok etmenize yardımcı olacaktır. Göz üstlerinize gölgelik eklemeniz gerekir.

Bu daha belirgin durmasına yardım edecek. Gözlerinize gölge yapmak için mutlak açık kahve ya da ten renginden daha koyu far seçmeniz daha iddialı duracaktır. Sonra ayakkabınız hangi elbisenizle patlatmanız gerekir. Siyah ayakkabı kullandıysanız elbisenize göre bordo farı kullanmanız gerekir. Aksi halde koyu renkle yüzünüzü boğmuş olur.

Dudaklarınızı daha ön planda tutmaktan korkmayın. Bordo elbise aşkı ve ruhu temsil ettiği için dudaklarınız daha belirgin olması gerekir. Dudaklarda da daha kırmızı ya da kahvemsi tarzlar kullanılması gerekir.
 

Bordo Elbisenin Üzerine Saçlara Göre Makyaj Tüyoları

Şık olmanız için sadece elbise ve makyaj yetmiyor. Asıl kusursuz görülmenizi sağlayan yer saçlarınızdır. Bayanları en önem verdiği şıklık arasında yerini alır. Eğer siyah saçlara sahip iseniz bordo elbisenizin üzerine daha vuruşlu makyaj yapmanız gerekir.

Ön planda daha çok göz kapakları hakım olacaktır. Göz kapaklarınız elbisenizle uyumlu yapmanız gerekir. Sarı renkte saçlara sahipseniz kahve ve siyah tonları kullanmanız gerekir. Şarap renginde saçlara sahipseniz burada daha çok dudakları ön plana çıkarmanız gerekir.

Dudaklarınızda kırmızı ya da daha mat renkler kullanmanız daha şık durmanız gerekir. Sarı saçlara sahip olan bayanlar mutlak dantel yapılı bordo elbise giymesi daha asil durmasına yarar sağlar.

 

Bordo Elbisenin Üzerine Göz Renkleri Göre Makyaj Tüyoları

Bordo Elbise giymiş iseniz gözleriniz odaklanmak itiyorsanız doğru makyaj ise şıklığınızı ön plana tutabilirsiniz. Kahve gözleriniz var ise kahve tonları ve daha açık tonlu renkleri kullanabilirsiniz. Gözlerinizin içine siyah kullanmanız daha belirgin hale gelir.  Yeşil gözlere sahipseniz daha mat renkleri ön plana çıkarmanız gerekir.

Siyah gözlere kahve sürme ve kırmızı ve bordo far renklerini kullanmanız göz hatlarını daha belirgin göstermeye yarar sağlar. Ela gözlerde ne renk kullanırsa kullanılsın bordo elbisenin üzerinde daha şık ve sade duracaktır. Bu tekniklerle uygulayacağınız makyajınız daha kusursuz ve muhteşem durmanıza yarar sağlar.
 

Bordo Elbisenin Üzerine Göre Makyaj Teknikleri

Makyajın teknikleri çok önemlidir. Doğru teknik ve doğru vuruş elbisenizle bütünleşerek daha şık olmanıza sebep olur. Özellikle bordo ve bu tonlarda elbise giymiş iseniz mutlaka makyaj tekniklerini kullanmanız gerekir. Bordo elbisenin üstüne gözlerde uygulayacağınız gölgelendirmeler gözlerinizi daha vurgulayıcı gösterecektir.

Doğru renk sürmek kullanmak göz renginiz daha ön planda tutacağı için elbisenizle uyumlu olacaktır. Bu tarz renkte elbiselerin asıl can alıcı yer dudaklarıdır. Koyu saç rengine sahipseniz kırmızı ruj kullanmanız elbisenizle bütünleşecektir. Eğer daha açık saç rengine sahipseniz. Örneğin sarı saç gibi mutlaka mat renkleri tercih etmeniz gerekir. Bunlara dikkat edilmesi hem şık hem de zarafeti simgelemiş olursunuz.
 

İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...