Peşin Fiyatına 3 Taksit Havale İle %4 İndirim Peşin Fiyatına 3 Taksit Havale İle %4 İndirim Peşin Fiyatına 3 Taksit Havale İle %4 İndirim Peşin Fiyatına 3 Taksit Havale İle %4 İndirim

Monokrom Makyaj Nedir?

Tarih: 25.07.2023 21:19
Monokrom teknik makyaj denince "zor, yapamam" demeyin hemen; emin olun çok kolay. Bu yazımızda monokrom makyaj stiline değiniyoruz.

Monokrom Makyaj Nedir Ne İşe Yarar ?

Cildime beni hafif tutabilecek nemlendiricimi sürdükten sonra nemli bitişli BB kremimi sürüyorum üzerine ise şimdi asıl yere geldik krem, toz fark etmez ama benim tercihim krem ürünlerden yana kremsi bir farı gözlerime sürüyorum daha sonra bunu bir karıştırma fırçasıyla dağıtıyorum yukarı ve crease bölgeme doğru böylece açıktan koyuya doğru vermem gereken gölgeyi vermiş oluyorum daha sonra parmaklarımla dış köşelerine biraz taşırarak şakaklarıma doğru karıştırıyorum böylece yanağıma süreceğim aynı farı birleştiren çizgiyi yakalamış oluyorum içinde ışıltı olan bir far seçerseniz aydınlatıcı kullanmanıza da gerek kalmayacaktır.

Daha sonra aynen söylediğim gibi yanaklarıma uyguluyorum ister elle dağıtın ister fırçayla ama şakağa doğru yükseltin farı yükseltiyoruz ki orada bütünlük sağlayalım ve yüzümüzü elmacık kemiklerimizi boyutlandıralım daha sonra rimel ile gözlerimi destekliyorum (isteğe bağlı ) en son kaşlarımı taradıktan sonra dudaklarıma o kremsi fardan geçiyorum ve parmaklarımla hafif dışına doğru dağıtıyorum (Üzerini isterseniz Lipglossla destekleyebilirsiniz).

Parantez ile açtığım şeyler elbette isteğinize göre ben en basitinden bütçeyi düşünerek söylediğim için en az malzeme bazında konuşmak istedim. Daha sonra aslında bir sürü malzeme ile yapmak istediğim vurguyu 4-5 malzeme ile bitirdiğimi fark ettim ve bunun çok güzel göründüğünü gördüğüm için sizinle paylaşmak istedim.  

(Bu arada size kısa bir tüyo vereyim, krem farlar kurumaya oldukça yatkın farlardır kapağı altta kalacak şekilde muhafaza edip herhangi bir kuruma gördüğünüzde gliserin damlatarak bunu halledebilirsiniz.)

Sizlere birkaç örnek olarak uygun fiyatlı benim de kullandığım krem farların hem isimlerini hem de görsellerini aşağıda görebilirsiniz aklınıza takılan sorular var ise yorumlara bekliyorum.

Uygun Fiyatlı Önerdiklerim :

1. Maybelline Colour Tattoo 24H

2. Kiko Milano Cream Crush Lasting Colour

3. Beaulis Creamy

4. Farmasi Long Last Krem Far

5. Revlon Colorstay Krem Far

İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...