Peşin Fiyatına 3 Taksit Havale İle %4 İndirim Peşin Fiyatına 3 Taksit Havale İle %4 İndirim Peşin Fiyatına 3 Taksit Havale İle %4 İndirim Peşin Fiyatına 3 Taksit Havale İle %4 İndirim

Kıyafet Tercihinde Renk Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Tarih: 25.07.2023 16:41
Kıyafet Tercihinde Renk Uyumu yakalanır ise oldukça zarif bir görünüm sağlanabilir. Detaylar blog yazımızda...

Mesela açık tenlilere koyu elbiseler daha iyi gider. Sıradan tercih edilen günlük elbiseler de dahil renk uyumu yakalanır ise oldukça zarif bir görünüm sağlanabilir. Resim çizerken dile herhangi bir çizim de ufak bir siyah detayı daha şık bir görüntü sağlar. Resimdeki gibi düşünüldüğü zaman zıt renkler birbirine uyarlanabilir. Ayrıca zıt renklerin dışında aynı renklerin tonlarıyla da güzel bir görüntü yakalanabilir. Gözlüğün rengi dahi kombinler de oldukça önemli bir yer kapsar.
 

Pudra Tonu ile Renk Uyumu Yakalayabilmek

Hem yazın hem de kışın pudra tonu oldukça şık bir görüntü sağlayabilir. Pudra renginde tüller, taşlı elbiseler, desenli elbiseler tercih edilebilir. Spor renkler olarak da pudra elbiseler tercih edilebilir. Dinlen pudra elbisesi ile uyumluluk gri bir çanta tercih edilebilir. Topuklu ayakkabı olarak da elbisenin uyumuna göre parlak veya mat bir renkte ayakkabı tercih edilebilir. Erkeklerde pudra tonlarının kullanabilmektedir. Pudra Bir kravat veya pudra bir gömlek giyilebilir.

Mavi Tonu ile Renk Uyumu Yakalayabilmek

Mavi renkli uyum yakalamak isteyenler pembe tonlarını da kullanabilir. Özellikle yazın tercih edilen renklerden biri mavi ve pembedir. Mavi ile diğer uyumlu renkler ise beyaz, kırmızı, turuncudur. Erkeklerde ise hem açık Mavi’nin yanında sütlü kahve rengi kullanılabilir. Kadınlar ise maviyi tek başına dahi kullanabilmektedir. Ayrıca beyaz ve mavi uyumlu da oldukça kullanılmaktadır.


 

Beyaz Tonu ile Renk Uyumu Yakalayabilmek

Beyaz ile renk uyumu yakalayabilmek aslında oldukça kolaydır. Çünkü beyaz bütün renklerle güzellik katılabilmeye uygundur. Önemli olan kendi stilinize göre beyazla kombin yapabilmektir. Mor beyaz, siyah beyaz, turuncu beyaz bir gül sarı beyaz, kırmızı beyaz, lacivert beyaz, yeşil beyaz kullanılabilmektedir. Elbiseler  tek başına sade beyaz olarak da kullanılabilir. Tercih edilen renklere göre saat tercihi yapılabilir. Mesela siyah beyaz bir elbise seçildiği zaman kırmızı bir saat oldukça şık bir görüntü verebilir.

 

Sarı Tonu ile Renk Uyumu Yakalayabilmek

Sarının her tonu açık tenlilere yakışan bilmektedir. Koyu tenliler ise sarının bazı tonlarına dikkat etmelidir. Mesela fosfor sarısını esmer tenliler kullanırsa uyum yakalayamayabilirler. Ancak hangi renk sarı tonu kullanırsa kullansın başka bir renk ile güzel bir görüntü yakalanabilir. Sarı ile mor rengi kombin edilebilir. Ayrıca sarı ile siyah rengi güzel bir kombin yakalayabilmek için uygun renklerdir. Mesela sarı bir elbisenin altına siyah bir etek oldukça zarif durabilmektedir. Özellikle de yazın papatya sevenler için sarı beyaz uyumu kullanılabilir.


 

Turuncu Tonu ile Renk Uyumu Yakalayabilmek

Turuncu oldukça tercih edilen renklerin arasındadır. Kışın turuncunun koyu tonları, yazında açık tonları tercih edilebilir. Turuncunun yanında en iyi giden renklerden biri kesinlikle siyahtır. Mesela turuncu bir elbisenin altına giyilen siyah deri bir etek zarafet katabilir. Tesettürlü bayanlar, beyaz bir elbisenin üzerine turuncu ceket kombini ile mavi bir şal veya eşarpla şık bir görünüm kazanabilirler. İster açık tenli  olsun ister kapalı tenli olsun turuncu rengi tercih edilebilen en güzel renkler arasındadır.


 

Yeşil Tonu ile Renk Uyumu Yakalayabilmek

Yeşil başlı başına kullanılabilen bir renktir. Ancak yeşil denince akla vizyon ve sarı renkleri gelmektedir. Özellikle de bayanlar Yeşil elbisenin üzerine vizyon renkli eşarp veya şal tercih edebilir. Ayrıca kadın olsun erkek olsun Yeşil elbisenin yanına beyaz renkte kombin edilebilir. Bir dönemin modası olarak kullanılan en güzel renklerden biri su yeşili olarak kullanılıyordu. Su yeşili hala da zarafetini korumaktadır.
  

İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...