Peşin Fiyatına 3 Taksit Havale İle %4 İndirim Peşin Fiyatına 3 Taksit Havale İle %4 İndirim Peşin Fiyatına 3 Taksit Havale İle %4 İndirim Peşin Fiyatına 3 Taksit Havale İle %4 İndirim

Deri Ceket Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tarih: 25.07.2023 17:48
Uzun bir süredir popülaritesini yüksek tutan giyim ürünlerinden birisi de deri ceketlerdir. Deri ceketin gerek kotlarla gerek farklı ürünlerle kombin haline getirilmesi hem kadınların hem de erkeklerin üzerinde durduğu konular arasındadır.

Şık bir deri ceket kombini ile casual stili tamamlayan kişiler bu ürünü satın alırken de önemli noktalara dikkat etmek durumunadır. Şıklığından ödün vermeyen her zaman giyim kalitesine özen gösterenlerin deri ceket seçerken şu konulara dikkat etmesi gerekiyor.

Derinin Kalitesi ve Türü

Kadınların ve erkeklerin gardıroplarının vazgeçilmez giyim ürünlerinden biri olan deri ceketlerde son derece dikkat edilen konu derinin kalitesidir. Günümüzde mağazalarda hem suni deriden hem de gerçek deriden birçok ürün satışı yapılmaktadır. Bu nedenle de deri ceket almadan önce mutlaka ne tür bir ceket almak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Bazı kullanıcılar kürk ve gerçek deri gibi ürünlerin kullanımına karşı olduğundan satın alım öncesinde bu konuyu netleştirmek son derece önemli bir detaydır.

Gerçek ve suni deri ayrımını yapabilmek için de ceketin etiketine bakmanız yeterli olacaktır. Etiketlere hemen her ayrıntıya yer verilmektedir. Özellikle ünlü markaların ürünlerini alıyorsanız genelde gerçek deri aldığınızdan da emin olabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise derinin kokusudur. Gerçek deriyi kokladığınızda muhtemelen burnunuza ağır bir koku gelir. Fakat suni derilerde böyle bir koku söz konusu değildir. Günümüzde birçok kişi suni deriyi de fazlası ile tercih ediyor.

Deri Ceketlerde Renk Seçimi

Deri ceket alırken en önemli hususlardan birisi de renk seçimidir. Her sezon birçok farklı renkte deri ceketin kullanıcı beğenisine sunulması bu ürünlerin alımı sırasında kararsızlıklara neden olmaktadır. En çok tercih edilen deri ceket rengi siyahtır. Çünkü siyahı her kıyafet ile kombinlemek son derece kolaydır. Aynı zamanda siyahın sokak modasında daha marjinal bir duruş ortaya çıkarması da kullanıcı beğenilerini toplayan bir detaydır.

Deri ceketlerde çok tercih edilen diğer renkler arasında ise taba rengi, bordo ve haki renkleri de çok fazla tercih ediliyor. Son yıllarda mavi, lacivert ve sarı gibi daha canlı renkler de çok tercih edildi denilebilir.

Deri Ceketin Kesimine Önem Verilmeli

Deri ceket alırken bekli de en önemli konu ceketin kesimidir. Deri ceketler birçok farklı modelde üretilen ceketlerdir. Bu ürünlerin bel hizasında biten ve geniş yakalara sahip biraz serseri tarzı olanlar çok tercih edilenleridir. Bununla birlikte daha uzun olan ve kaban türünde olan deri ceketler de mevcuttur. Eğer spor bir görünüm arayışındaysanız kısa deri ceketler son derece idealdir.

Modaya Uygunluğuna Dikkat Edin

Deri ceketler moda ile iç içe olan giyim ürünleridir. Bu nedenle modasını yitirmeyecek klasik kesimler kurtarıcı parçalar olsa da bazı dönemlerde yoğun tercih edilen ürünler de son derece şık bir görünüm sunuyor. Sürekli olarak moda ile ilgileniyorsanız günün popüler tasarımlarını tercih edebilirsiniz.

İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...