Peşin Fiyatına 3 Taksit Havale İle %4 İndirim Peşin Fiyatına 3 Taksit Havale İle %4 İndirim Peşin Fiyatına 3 Taksit Havale İle %4 İndirim Peşin Fiyatına 3 Taksit Havale İle %4 İndirim

2023 Tesettür Modası Nasıl Olacak

Tarih: 25.07.2023 21:16
2023 Tesettür Modası için önümüzde sezonda hangi parçaların hit olacağını sitemize bakarak kolayca anlayabilirsiniz. Detaylar yazımızda...

Eskiden tek düze olan renkler artık daha farklı renklere dönüşmüş ve tesettür modasında da renklilik ön plana çıkmıştır. Önümüzdeki yıl tesettür modası ilk olarak kış aylarında kendini hissettirecek. Bu yıl da kışın dizlerinize kadar kabanlar alarak yılın modasına uyum sağlayabilirsiniz.. Renkli olan kabanlar dışında tüylü modellerdeki montlar da işinizi görecektir. Elbiselerde, kabanlarda ve bluzlarda ise öne çıkan desenin ekose olacağını şimdiden belli. Ekose desenine sahip rengarenk ve kalın elbiseleri tüm kıl boyunca giyebilirsiniz. Ekose kumaş modası bilindiği üzere nostaljik bir havaya sahip bir ürün ve önümüzdeki yıl yeniden moda olacak. Şimdiden ekose desenli kıyafetleri alıp dolabınıza koyabilirsiniz.
 

Tesettür Modası Trendleri Neler Olacak?

Tesettür modası birçok parçada eskiye dönüş olarak görülüyor. Ekose kumaşların yanında önümüzdeki yıl abiye elbiselerde de farklılık olacağı bekleniyor. Abiye elbiseler daha gösterişli bir şekilde önümüzde yıl kullanılacak. Abiye elbiselerin simli olanları ve payetli olanları sık sık karşımıza çıkacak. Sizler de modayı takip ediyorsanız şimdiden simli ve payetli gece elbiseleri aramaya ve satın almaya başlayabilirsiniz. Şık bir davette, düğünlerde bu elbiseler ile şıklığınızı sergileyebilir, gecenin yıldızı olabilirsiniz.
 

Tesettür Modasında Hangi Renkler Öne Çıkacak?

Tesettür modası renklerde canlılık dönemi olarak görülecek. Canlı renklerin yanında kadınsı yanları olan baskın renkler de elbiselerde, tuniklerde boy gösterecek. Canlı ve baskın renkli bir bordo renkte elbise, tunik alabilir ve modaya uyum sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde siyahın hakimiyeti ise yine tüm parçalarda kendini gösterecek. Bu yılda çiçek modelleri de adeta altın çağını yaşayacak. Bluzlarda olan çiçek desenleri artık eteklerde, pantolonlarda, tuniklerde ve elbiselerde de boy gösterecek. Aynı şekilde çiçek desenleri olan çantaları da satın alarak rahatlıkla her kıyafetinizle kombinleyebilirsiniz. Tesettür modasını takip ederek şık bir yıl geçirebilirisiniz.
 

Tesettür Modası Nedir?

Tesettür modası Sonbahar-Kış kreasyonlarının sergilenmesi ile belirlenmiş oldu. Tesettür giyimde fular yakalar, tesettür giyim ile vintage akımını harmanlamayı amaçlıyor. Kalın krep kumaştan yapılan fular yakalı ürünler sezonun en sık tercih edeilecek ürünleri olacağa benziyorlar. Kapitone kumaşlar da bu sezonda tesettür giyimde sıkça kullanılacak olan kumaş çeşitleridir.

Kapitone kumaşlarda çift renk modası geçtiğimiz sezonlarda olduğu gibi bu sezonda da oldukça modadır.Kapitone kumaşlardan yapılan kaban modellerinin de bu sezon ön planda olacağı düşünülmektedir. Bu sezon tesettür modasında floral desenlerin sıklıkla kullanıldığını görmekteyiz.
 

Tesettür Trendleri

Çiçek dürbünü adı verilen desen bu sene birçok tasarımda karşımıza çıkacak bir desendir. Çiçek desenleri yaz aylarında kullanılabildikleri gibi sonbahar ve kış ayları kreasyonlarında da kolaylıkla kullanılabilmektedirler. tesettür modası jakarlı kumaşların sıkça kullanıldığı trendlerden biri olacaktır. Her sene tesettür modasında yer alan jakarlı kumaşlar sıklıkla ceket ve eteklerde kullanılmakta olan kumaşlardır. Kürk yaka ve kolların montlar ile buluştuğu tasarımlar da tesettür modasında karşımıza çıkacak olan mont tipleri olacaktır. Tesettür modasında bu yılın en çok kullanılacak olan mont tiplerinden biri olacak olan kürk yaka ve kollara sahip montlar, oldukça estetik bir görüntüye sahiptirler. Asker tarzı, haki yeşili montlar ve bu montlar üzerinde kullanılan çiçek desenleri de tesettür giyim tarzının yeni sezonda bulunması muhtemel olan ürünlerdir.
 

Tesettür Giyimde Sonbahar - Kış Modası

Tesettür Giyim 2023 Sonbahar-Kış modasında sade çizgiler ve rahatlığın ön planda tutulduğu görülmektedir. Tesettür giyim renkleri ise sonbahar ve kışın özelliklerine göre tasarlanmış olan renklerdir. Bunun yanı sıra metal aksesuarlar kullanılarak zenginleştirilmiş olan bot ve çizmeler de uzun pardösüleriniz altına giyebileceğiniz ürünler olacaklardır. Yenisezonu ceket ve mantolarında kemer detayı göze çarpmaktadır. Kemer detayına sahip olan montlarınız ile kullandığınız aksesuarlar konusunda hassas davranmanız gerekmektedir. Başörtünüz ve kıyafetleriniz arasında yakalayacağınız uyum oldukça önemlidir. Sezonun moda olan ürünleri arasında püsküllü ürünler de bulunmaktadır. Vintage bir görüntünün yakalanması durumu 2023 sezonunda oldukça mümkündür. 70’li yıllara dönüş olarak nitelendirilen  tesettür modası, muhafazakar giyim tarzını tercih eden bayanlara daha modern bir görünüm vaat ediyor.
 

İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...